אוגמנטד ריאליטי

אוגמנטד ריאליטי

מזה בכלל אוגמנטד ריאליטי?

בשנים האחרונות ההתפתחויות הטכנולוגיות השונות הביאו אותנו להתקדמויות משמעותיות ביכולות הביצועים של כלים ומוצרים שונים. לצד פיתוחים של מכשירים סלולריים מתקדמים וטכנולוגיות ייחודיות, צצה לה בעולם יכולת חדשה שמאפשרת לנו לחקות בצורה מדויקת מאוד. יכולת זאת נקראת אוגמנטד ריאליטי, או בשמה העיברי טכנולוגיית מציאות רבודה. טכנולוגית מחשוב זו מאפשרת לכל אחד לקחת העתק מדויק מאוד של המציאות, בין אם מיקום מסוים או אירוע כל שהוא ולעשות בו שימוש בשילוב עם אלמנטים וירטואליים שמתווספים בזמן אמת ובצורה רנדומלית למציאות. בתוך התמונה החיה שמוצגת משולבות יכולות של צלילים ואיורים על המרקע. בניגוד למציאות מדומה, שם אנו מרוצים ליצור עולם חלופי. בטכנולוגיית אוגמנטד ריאליטי, אנו מעוניינים להוסיף אלמנטים ממוחשבים על גבי התוכן שקיים מהתמונה המציאותית. למשל, תמונה של רחוב שקט אשר בין רגע הופך להיות מקום סואן מאוד.

מתי כדי להשתמש בטכנולוגיות אוגמנטד ריאליטי?

ניתן לבצע שימוש בטכנולוגיית אוגמנטד ריאליטי בכמה וכמה תחומי חיים על מנת לשפר את הביצועים המקצועיים והאישיים. בין הדוגמאות הבולטות לשימוש במציאות רבודה ניתן למצוא:

אדריכלות – דווקא בתחום תיכנון ועיצוב הערים, אתם יכולים לדמות בצורה מדויקת מאוד את המבנה העתידי שאתם רוצים להקים על ידי מציאות רבודה. על גבי תמונה של הרחוב אפשר להוסיף דגם של המבנה שלכם ולראות בדיוק מהם אתגרים העיצוביים אשר עומדים בפניכם בכל עת.


משחקי מחשב – אחד השימושים הנפוצים ביותר במציאות רבודה בא לידי ביטוי במשחקי משחב שונים.
שם אתם יכולים לשלב בין העולם האמיתי לעולם וירטואלי ולהביא את דמויות השחקנים לרחובות האמיתיים בהם אתם נמצאים. משחקים מסוג זה הולכים וצוברים פופולריות רבה בקרב שחקנים צעירים מפני שהם מאפשרים לחוות את החיים כמות שהם ועדיין לקבל משחק מאתגר ומעניין.

Visual 3d Augmented Reality


טלוויזיה – שילוב טכנולוגיות מציאות רבודה בטלוויזיה הוא עניין חדש יחסית. אם אתם רוצים להפוך את הכתבה החדשותית שלכם לכתבה מעניינת אתם יכולים להוסיף למשל תמונת מצב הנוגעת לעתיד בעזרת הדמיה. ניתן לראות זאת בכתבות אשר עוסקות במצב התחבורה העתידי, שם הדמיות מציאות רבודה מאפשרות להוסיף מכוניות לכבישים ותאר בדיוק מול מה אנו עתידים לעמוד.


ניווט – אפליקציות ניווט מתקדמות מאפשרות לכם לקבל את תמונת הניווט המלאה על גבי תמונה ויזואלית של הכביש. כך אתם לא מתבלבלים בפניות ויכולים להגיע ממקום למקום במהירות ובדיוק.

המציאות הוירטואלית החדשה

טכנולוגיית אוגמנטד ריאליטי מתפשטת כמו אשר בשדה קוצים והופכת לשכיחה במחוזות רבים מאוד בתחום התעשייה. המציאות הרבודה מקלה על חיינו ומפתחת את יכולות האדם בתחומים רבים. כך שאם אתם רוצים לשפר את הביצועים שלכם בתחומי עיסוק מסוימים אתם עשויים למצוא את המציאות הרבודה כפתרון אידיאלי לאתגרים בפניהם אתם ניצבים כבר היום.

מציאות רבודה

במידה ולא תתכננו מבעוד מועד את תום הממצא לא תשיגו תוצאות, בין אם מדובר במקום
אשר בו עוברים אלפי בני אדם ובין אם מדובר באירוע אשר הינו נחוג פעם אחת בלבד. 
במציאות של כיום קיימים הרבה בעלי מקצוע אשר פועלים בענף הלה, בקיאים בבסיס
הטכנולוגיה המקצועית ביותר אשר קיימת ואף עשויים לסייע בידכם. אז מדוע שלא תיעזרו
בהם? הטכנולוגיה אשר היא עכשווית, בעידן ששורר כיום כבר קיימת בשלב מפותח ביותר, בשל
כך נהיר למה היא הופכת כל דבר במהלך החיים שלכם לכזה אשר זוכרים אותו  בטווח הארוך.
בשל כל, במידה והנכם עשויים להשקיע עוד קמעה במיצג שלכם לבצע סינרגיה של הטכנולוגיה
המתפתחת מאוד אשר נמצאת והן כה להפוך את הכל ליותר מסקרן, כדאי לכם לבצע זאת.
כל מה אשר נדרש מכם הינו לגשת לאנשי מקצוע, אשר יעניקו לכם עזרה וכן הנכם תיווכחו
כי תצאו נשכרים מכך, מכיוון שהממצא יהיה ייחודי ביותר.

כי תכנון איכותי גורם לממצא פנטסטי

גם במידה והנכם מעוניינים להפיק אירוע בעל אטרקציה ספציפית וגם במידה והנכם הוגים להקים מרכז מבקרים חינני והן מסקרן, מומלץ ביותר כי תבינו – עבור הטכנולוגיה של שנת 2020 קיימת המון מה להעניק בשבילכם, כמו למשל – הקידום הנפלא ואך החדש, אשר מכונה אוגמנטד ריאליטי והן עם י על הלב , לאחר שתתבוננו בו, אין יהיה באפשרותכם להגות על כל דבר שונה. הנכם אין נדרשים להשתמש בכל אמצעים מסוימים או בכל אלמנט ספציפי, בשל כך כי קיים יחס באופן ישיר בין הגוף שלכם ובין המסך אשר בו הנכם צופים. ביצוע סינרגיה של הטכנולוגיה הנ”ל בתוך אירוע עשויה להיות מדהימה וכן הנכם תיווכחו כי כל אחד מן המשתתפים שלכם יהיה מרוגש מכך. אז קחו את עצמכם בידיים וגם החלו להתנסות בכך.

אוגמנטד מה היחס בין מרכז מבקרים משגשג לבין טכנולוגיה הלה?

במידה והנכם מנהלים כל מיני מוזיאונים בתוך מדינת ישראל או לחלופין מנהלים מרכז של מבקרים, הנכם בוודאי מבינים את הקושי שבדבר המבקרים. הרבה פעמים המוזמנים אשר יבואו אליכם, אין הם יבואו מן בחירה חופשית שלהם, כי אם בשל כך שהם מחויבים ביום תרבות מטעם מוסד חינוכי או שמא מטעם הצבא, הדבר בא לידי ביטוי כי הם יבואו אליכם בקבוצה רבת משתתפים.

כתיבת תגובה