אוגמנטד ריאליטי

אוגמנטד ריאליטי

מזה בכלל אוגמנטד ריאליטי?

בשנים האחרונות ההתפתחויות הטכנולוגיות השונות הביאו אותנו להתקדמויות משמעותיות ביכולות הביצועים של כלים ומוצרים שונים. לצד פיתוחים של מכשירים סלולריים מתקדמים וטכנולוגיות ייחודיות, צצה לה בעולם יכולת חדשה שמאפשרת לנו לחקות בצורה מדויקת מאוד. יכולת זאת נקראת אוגמנטד ריאליטי, או בשמה העיברי טכנולוגיית מציאות רבודה. טכנולוגית מחשוב זו מאפשרת לכל אחד לקחת העתק מדויק מאוד של המציאות, בין אם מיקום מסוים או אירוע כל שהוא ולעשות בו שימוש בשילוב עם אלמנטים וירטואליים שמתווספים בזמן אמת ובצורה רנדומלית למציאות. בתוך התמונה החיה שמוצגת משולבות יכולות של צלילים ואיורים על המרקע. בניגוד למציאות מדומה, שם אנו מרוצים ליצור עולם חלופי. בטכנולוגיית אוגמנטד ריאליטי, אנו מעוניינים להוסיף אלמנטים ממוחשבים על גבי התוכן שקיים מהתמונה המציאותית. למשל, תמונה של רחוב שקט אשר בין רגע הופך להיות מקום סואן מאוד.

מתי כדי להשתמש בטכנולוגיות אוגמנטד ריאליטי?

ניתן לבצע שימוש בטכנולוגיית אוגמנטד ריאליטי בכמה וכמה תחומי חיים על מנת לשפר את הביצועים המקצועיים והאישיים. בין הדוגמאות הבולטות לשימוש במציאות רבודה ניתן למצוא:

אדריכלות – דווקא בתחום תיכנון ועיצוב הערים, אתם יכולים לדמות בצורה מדויקת מאוד את המבנה העתידי שאתם רוצים להקים על ידי מציאות רבודה. על גבי תמונה של הרחוב אפשר להוסיף דגם של המבנה שלכם ולראות בדיוק מהם אתגרים העיצוביים אשר עומדים בפניכם בכל עת.


משחקי מחשב – אחד השימושים הנפוצים ביותר במציאות רבודה בא לידי ביטוי במשחקי משחב שונים.
שם אתם יכולים לשלב בין העולם האמיתי לעולם וירטואלי ולהביא את דמויות השחקנים לרחובות האמיתיים בהם אתם נמצאים. משחקים מסוג זה הולכים וצוברים פופולריות רבה בקרב שחקנים צעירים מפני שהם מאפשרים לחוות את החיים כמות שהם ועדיין לקבל משחק מאתגר ומעניין.

Visual 3d Augmented Reality


טלוויזיה – שילוב טכנולוגיות מציאות רבודה בטלוויזיה הוא עניין חדש יחסית. אם אתם רוצים להפוך את הכתבה החדשותית שלכם לכתבה מעניינת אתם יכולים להוסיף למשל תמונת מצב הנוגעת לעתיד בעזרת הדמיה. ניתן לראות זאת בכתבות אשר עוסקות במצב התחבורה העתידי, שם הדמיות מציאות רבודה מאפשרות להוסיף מכוניות לכבישים ותאר בדיוק מול מה אנו עתידים לעמוד.


ניווט – אפליקציות ניווט מתקדמות מאפשרות לכם לקבל את תמונת הניווט המלאה על גבי תמונה ויזואלית של הכביש. כך אתם לא מתבלבלים בפניות ויכולים להגיע ממקום למקום במהירות ובדיוק.

המציאות הוירטואלית החדשה

טכנולוגיית אוגמנטד ריאליטי מתפשטת כמו אשר בשדה קוצים והופכת לשכיחה במחוזות רבים מאוד בתחום התעשייה. המציאות הרבודה מקלה על חיינו ומפתחת את יכולות האדם בתחומים רבים. כך שאם אתם רוצים לשפר את הביצועים שלכם בתחומי עיסוק מסוימים אתם עשויים למצוא את המציאות הרבודה כפתרון אידיאלי לאתגרים בפניהם אתם ניצבים כבר היום.

כתיבת תגובה