פיתוח מציאות רבודה

פיתוח מציאות רבודה

מזה פיתוח מציאות רבודה?

טכנולוגיית המציאות הרבודה מאפשרת להוסיף רובד נוסף למציאות שאנו תופסים בעזרת החושים שלנו, וכך לשלב את הסביבה האמיתית שלנו עם אלמנטים דמיוניים, לרבות צליל וקול. זוהי אחת מן הטכנולוגיות החדשניות ביותר כיום, בעיקר בתחום הגיימינג והאפליקציות, והיא מסייעת להפוך את המציאות הקיימת למעין עולם חדש, מסקרן ומלהיב.

המשחק המפורסם ביותר שהביא את המציאות הרבודה אל קדמת הבמה היה “פוקימון גו” שזכה להצלחה לתקופה קצרה: משתמשים היו יוצאים לרחובות על מנת ללכוד יצורים דמיוניים שהופיעו על מסך הסמארטפון שלהם כאשר כיוונו אותו לנקודה מסוימת בחלל. המצלמה של המשחק הייתה מציגה על גבי המסך את מה שבאמת נמצא מלפניה: מגרש חניה, פארק שעשועים, השולחן במשרד או סלון הבית, ובנוסף ניתן היה לראות על המסך גם פוקימון, אותו ניתן היה ללכוד.

מציאות רבודה

יישומים אפשריים למציאות רבודה

ההיסטריה העולמית סביב המשחק המדובר אמנם דעכה מאז, אבל הוא היה מעין אבן דרך שסימנה את כניסת המציאות הרבודה אל תוך המציאות האמיתית. גם אם לפניו היו משחקים ואפליקציות שעשו שימוש במציאות רבודה, עדיין משחק הפוקימונים נחשב באופן סמלי לראשון בשרשרת ארוכה של משחקים שעושים שימוש בטכנולוגיה הזו, ולו רק משום שיזמים ראו כי טוב והחלו לשאוף ולחקות את ההצלחה. כיום משחקים רבים מאפשרים שילוב בין המציאויות, וכך ניתן להגביר את חוויית המשחק פי עשרות מונים מתוך תחושה כאילו הוא מתרחש בעולם האמיתי והמוכר לנו.

אחת הדוגמאות הבולטות ביותר כיום לשימוש בטכנולוגיית מציאות רבודה היא הפילטרים של הסטורי באינסטגרם ובפייסבוק: כל מה שמבקש לצלם את עצמו בסלפי יכול לבחור להוסיף לתמונה שלו גם פילטר מעניין: אוזניים של כלבלב ולשון מתלקקת, כובע פרחוני או משקפי שמש מהסיקסטיז, ואפילו להחליף פרצופים עם מישהו שעומד לצידו – כל אלה הם תוספות וירטואליות של מציאות רבודה למציאות האמיתית.

שימושים נוספים למציאות רבודה יכולים להיות למשל בתחום הבריאות, כאשר רופאים יכולים לצפות בנתוני אמת אודות מצבו של מטופל תוך כדי טיפול, כאשר הם מוקרנים בחלל או אפילו על גופו של החולה עצמו. בתחום האדריכלות והבניין ניתן לראות כיצד ייראה מבנה מסוים לכשתסתיים בנייתו; אפילו מערכת החינוך תוכל להשתדרג מאוד בזכות שילוב הטכנולוגיה החדשנית, כאשר כל נושא יהפוך למהנה ומעניין יותר ללימוד.

היישומים לטכנולוגיית המציאות הרבודה הם אינסופיים, וככל שהטכנולוגיה תשתפר, המחירים ירדו והנגישות שלה לחלקים גדולים יותר באוכלוסיה תגדל, סביר להניח שנראה יותר ויותר מציאות רבודה בשלל תחומים בחיים.

האם אתה מתעניין בסרטון תדמית?

כתיבת תגובה