VR 360

VR 360

מציאות מדומה – VR 360

טרנד המציאות המדומה הוא אחד מהטרנדים הבולטים בעולם הגיימינג וגם בתחומים נוספים של בידור, טכנולוגיה ואפילו רפואה.

הכניסה לעולם המציאות המדומה מצריך שימוש במשקפי VR מיוחדים, כמו אלה של חברת Oculus מבית פייסבוק או של חברות אחרות, כמו HTC. משקפי המציאות המדומה מאפשרים להיכנס לחוויה כוללת המכילה מראות וויזואליים שנראים מציאותיים ביותר, בשילוב עם אפקטים של סאונד, שביחד יוצרים עולם ווירטואלי מדהים למדי, עבור מי שמשתמש במשקפי ה-VR. 

השימוש הנפוץ ביותר למשקפי VR 360 הוא בעולם המשחקים, אך נמצאים להם גם שימושים רבים נוספים.

הפלטפורמות של ה-VR מכילות גם אפליקציות שמזכירות את עולם הסמארטפונים. כך, ליו טיוב יש אפליקציית מציאות מדומה שמאפשרת לצפות בסרטונים בשיטת VR 360.

ישנם גם דפדפנים מובילים, כמו פיירפוקס של חברת מוזילה, המאפשרים לגלוש ברשת בצורה המותאמת לעולם המציאות המדומה. מדי שנה מפותחות יותר ויותר אפליקציות המותאמות ל-VR, וכן משחקים מתקדמים שהשימוש בהם הוא מציאותי באופן יוצא דופן. 

VR ב-360 מעלות

חלק מהייחוד של השימוש במכשירי מציאות מדומה, הוא שהעולם הווירטואלי מתקיים ב-360 מעלות מסביב למי שמשתמש במשקפיים.

כך, המשתמש יכול להסתובב לכל כיוון שירצה ולהביט מסביבו, והמציאות המדומה תגיב בהתאם. היכולת הזו מעמיקה את אשליית המציאות המתקבלת בזמן השימוש במשקפי VR 360.

את היכולת המרשימה של אפליקציות המציאות המדומה ניתן לתרגם למטרות רבות, ולא רק למטרות משחק ובידור.

בעולם הרפואי פותחו אפליקציות מציאות מדומה שמסייעות לאנשים המתמודדים עם הפרעות קשב ועם קשיים מוטוריים שונים, כך שניתן לבצע פעולות שיקומיות שונות בעזרת אפליקציות מתוחכמות של VR.  

מכשירים שבהם ניתן לצפות במציאות מדומה

בשוק בישראל ובעולם קיימים כבר כמה מכשירים שבעזרתם ניתן לצפות במציאות מדומה. חברת בת של פייסבוק הוציאה לא מזמן את הגרסה החדשה של משקפי ה-VR שלה – Quest2. גם חברת HTC מציעה משקפיים פופולריים לצפייה במציאות מדומה וקיימות גם חברות נוספות בתחום זה.

כל המכשירים מאפשרים ליהנות ממשחקים, סרטונים, ואפליקציות של מציאות מדומה. גם נטפליקס כבר השיקה אפליקציית VR משלה, שמאפשרת לצפות בסדרות ובסרטים שלה על גבי מסך גדול מתוך המשקפיים עצמם. 

מציאות מדומה
משקפי מציאות מדומה 360

מצלמות מציאות מדומה

חברת TwoEyes Tech מקוריאה, אשר החליטה להפוך לשחקנית ניכרת בהיבט של הצילום ואף של עריכה של תכני מציאות מדומה – VR 360 – הצהירה בזאת כי היא נמצאת בסמוך להשקעה מסחרית בשביל הדגם הראשוני שלה, הלא הינו TwoEyes VR, מצלמה אשר הינה ניידת והן קטנה במיוחד, אשר יכולה לתפוס תרחישים תלת ממדיים רק בשלוש מאות ושישים מעלות.

חברת TwoEyes Tech גורסת כי יש באמתחתה שתי מעלות ניכרות על המענה אשר נמצא בשוק והם – תמיכה בכל הפורמטים הטרנדיים לשיתוף תמונה וכן סרטון תלת ממדי וגם היקפי ואף מרחק בן שישים וחמישה מילימטר ספציפי בין העדשות – אשר דומה למרחק של שתי עיניים שלכם.

הממצא הינו תמונה והן סרטון בטיב מעולה וכן ממשי, אשר אפשריים לשיתוף על ידי המחשב או על ידי הטלפון הנייד בתוך מספר רגעים. המצלמה הזאת מורכבת מן ארבע עדשות – שתיים בכל כיוון, בטרייה מובנית בנפח של אלפיים מילי אמפר לשעה, חיבור של ווי פיי בלוטוס ומעבד איתן דיו על מנת להתעסק עם וידאו בטיב של ארבעה קיי.

המשקל ניצב על גבי מאתיים ועשרים גרם רק , כאשר העלות הסופית עוד לא צוינה, בקמפיין מימון המונים שאותו ביצעה החברה במסגרת אתר אינדיגוגו קנו את המצלמה הזאת בעד סך של מאתיים ארבעים ותשעה דולר.

חברת TwoEyes Tech – היתרונות של VR 360

עבור חברת TwoEyes Tech יש אמביציות רבות בהיבט של הצילום. היא כבר מצויה בשלב מפותח בפתוח של עוד מצלמה, אשר מטרתה עבור סצנה קולנועית מסובכת בשלוש מאות ושישים מעלות, כמו למשל – סצנת הפעולה של סרט המטריקס, תוך כדי עשיית שימוש באפליקציה של טלפון נייד חכם רק. כמו כן, העסק מתכנן להשיק בבוא יום מן הימים תוכנה לעריכה של קבצי וידאו וי אר. איי.

הפקת סרטון בטכנולוגיה של vr develop מהווה נתיב מפותח מן ההיבט הטכנולוגי של הפקת סרטונים שונים. סרטו זה הינו בטיב מעולה ביותר וא, הינו הולם עבור סרטוני הדמיה של נכס והן עיצוב פנים או עבור סרטי פרסומת. סרטוני טיב מעולה בטכנולוגיה הזאת נוצרים באמצעות עריכה מקצועית וכן איכותית ביותר.

טכנולוגיה זו מפותחת ביותר וגם היא הולמת עבור מי מבינכם אשר מעוניין להפיק סרטון מתפתח ואף איכותי ביותר.

הפקת סרטוני מציאות מדומה - VR360
Visual3D – הפקת סרטוני מציאות מדומה – VR360

עבור מי מתאימה טכנולוגיית VR?

הפקת סרטון בטכנולוגיה של VR שלוש מאות ושישים מעלות הולמת בפרט עסק של נדל”ן, אדריכל וכן מעצב פנים, אבל לא רק.

השימושים האפשריים של VR 360

לעולם ה-VR 360 צפויים להיות גם יישומים מסחריים מפותחים יותר בהמשך. לא רחוק היום בו נראה פרסומות שמותאמות לצפייה במציאות מדומה, וחברות רבות מתחילות להיערך לכניסה לשוק זה, כמו חברת Visual3D, שמתמחה בהפקת סרטוני מציאות מדומה – VR 360

כתיבת תגובה